Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Pogrzeb śp. ks. Czesława Gaca w Bestwinie

11 lutego 2021 r., o godz. 11:00 wprowadzono do remontowanego kościoła urnę ze szczątkami zmarłego ks. Czesława Gaca. O godz. 12:00 odbyła się Msza św. pogrzebowa za zmarłego, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej ks. Józef Wróbel, pochodzący z Bestwiny. Wspomniał w swojej homilii, że doskonale pamięta zmarłego ks. Czesława, kiedy był on klerykiem. Udział we Mszy św. pogrzebowej wziął również nasz proboszcz ks. Teodor Smiatek wraz z delegacją parafian z Zalesia Śląskiego, Popic i Lichyni oraz delegacje z OSP Zalesie Śląskie i OSP Lichynia. W pogrzebie wzięli także udział  m. in. miejscowy proboszcz wraz z służbą liturgiczną Bestwiny, księża z Leśnicy i najbliższa rodzina zmarłego. Ks. Czesław Gac został pochowany na przykościelnym cmentarzu w grobie swojej zmarłej siostry, obok rodziców.

Zobacz Mszę św. pogrzebową śp. ks. Czesława Gaca.

Zdjęcia z pogrzebu śp. ks. Czesława Gaca.