Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

„Pokażę Ci drogę do nieba” – zwycięzcy adwentowego konkursu Radia Plus

Adwent to nie tylko czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, ale również osobistego przygotowania do spotkania z Bogiem po śmierci. W tym roku – ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI – Rokiem Kapłańskim – patronuje nam św. Jan Maria Vianney, proboszcz Ars. To znalazło także odzwierciedlenie w naszej parafii. W formacji adwentowej nie mogło zabraknąć Mszy świętych roratnich dedykowanych Matce Bożej. Parafianie, a szczególnie dzieci i młodzież, gorliwie i aktywnie w nich uczestniczyli. Kazania roratnie nawiązywały do życia i działalności św. Proboszcza z Ars ( 08.05.1786 – 04.08.1859 ). Radio Plus – jak co roku organizowało konkurs wiedzy religijnej. Tym razem – oczywiście – dotyczył św. Jana Vianneya. Nasi młodzi parafianie tak wspaniale się zaangażowali, że zdobyli I miejsce w Diecezji Opolskiej. Ostatnie 3 lata byliśmy bardzo blisko, ale poszczęściło się dopiero w tym roku. Dobrze przygotowani do konkursu przez księdza proboszcza Teodora Smiatka, aż 9-krotnie pięknie zaprezentowali naszą parafię na antenie radia.

Są to:
1. Karolina Tkaczyk – IV klasa
2. Adrian Dada (Lichynia) – III gimnazjum
3. Nicol Tiszbierek – V klasa
4. Wiktoria Gołąbek – VI klasa
5. Anna Gruszka – III klasa
6. Ewelina Tiszbierek – przedszkole
7. Michał Hadasik (Lichynia) – III gimnazjum
8. Natalia Hadrian – VI klasa
9. Hiacynta Glombik – VI klasa

01