Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Prace w toku

Prace przy generalnym remoncie elewacji wewnętrznej kościoła parafialnego w Zalesiu Śląskim idą zgodnie z planem. Na dzień dzisiejszy kończymy remont i renowację ścian wewnętrznych kościoła, rozpoczęliśmy remont zakrystii i kotłowni, elektryfikację mamy prawie za sobą – łącznie z nowymi tablicami sterującymi, napędami dzwonów, częściowym uzupełnieniem oraz wymianą oświetlenia i nagłośnienia, a także numeratorami.
Nowe meble do zakrystii i specjalne półki do kotłowni tworzą się w stolarni p. Krzysztofa. Prace renowacyjne przy ołtarzu głównym wraz z obrazem św. Jadwigi są finalizowane w warsztacie pani Jolanty w Nysie; płaskorzeźba „Ostatniej Wieczerzy” remontowana będzie na miejscu. W niedługim czasie rozpoczniemy zakładanie dębowego parkietu na chórze i zakrystii. Prace potrwają jeszcze około półtora miesiąca – jak Pan Bóg pozwoli.

01 02 03