Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Procesja do krzyża w dzień św. Marka Ewangelisty

W czwartek, 25 kwietnia 2023 r., o godz. 17.00, odbyła się procesja w dniu święta św. Marka Ewangelisty – do krzyża stojącego przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Leśnickiej. Prosiliśmy Pana Boga o pokój, o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy. W tym roku również wymieniono krzyż na nowy. Stary krzyż został wykonany na początku lat 80-tych XX w. i był już w bardzo złym stanie. Ustawiono również dwa metalowe cokoły wykończone figurkami – jeden ze św. Markiem Ewangelistą, a drugi z Aniołem Stróżem. Po nabożeństwie, poświęceniu krzyża i figurek oraz odmówieniu litanii do Wszystkich Świętych – w kościele parafialnym została odprawiona Msza święta. Pogoda dopisała.