Produkcja ruszyła

Na początku lutego ruszyła produkcja płotu przeznaczonego na nowe ogrodzenie naszego parafialnego cmentarza w Zalesiu Śląskim. Odbywa się w warsztacie ślusarskim naszych parafian w Lichyni. Dwa tygodnie wcześniej zrobiliśmy wystawę przykładowego przęsła, by wszyscy zainteresowani parafianie wiedzieli jak w przyszłości będzie wyglądać ogrodzenie dla naszych zmarłych na cmentarzu. Test przebiegł pomyślnie. Parafianie wyrazili swoje zadowolenie i akceptacje dla projektu ks. Proboszcza, wykonawcy i Rady Parafialnej.
O ile wszystko pójdzie wg planu, wszystkie sprzęsła, wraz z dodatkową bramą będą gotowe pod koniec wiosny. Montaż nowego płotu – po zdemontowaniu starego – przewidziany jest na lato bieżącego roku.
W warsztacie naszych parafian przejdzie także generalny remont i renowację główna brama cmentarza z napisem „Reqiescant in pace!” (odpoczywajcie w pokoju!). Z Bożą pomocą i wspólną życzliwością – damy radę.

20100123453 20100211462 20100211464