Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Remont i renowacja kościoła filialnego pw. św. Józefa w Lichynii

W połowie stycznia br. rozpoczęliśmy generalny remont i renowację elewacji wewnętrznej kościoła filialnego w Lichyni. Kościół jest ogrzewany a zima łagodna więc mogliśmy zdecydować się na tę szlachetną inwestycję tak wcześnie. Z drugiej strony będziemy 11 maja br. – w tym kościele – przeżywać uroczystość prymicyjną naszego parafianina ks. diakona Łukasza Szablickiego z Lichyni. Zatem czasu mamy niewiele a chcielibyśmy, by kościół wyglądał jak najlepiej.
Prac podjęła się firma p. Izbickich z Zalesia Śląskiego, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Inwestycja obejmuje remont i renowację: przedsionka, nawy głównej, naw bocznych, wejścia na chór, chóru, sufitu, dwóch zakrystii, salki i czterech pomieszczeń gospodarczych. Szefostwo firmy na bieżąco konsultuje się z ks. Proboszczem i parafianami z Lichyni, doradza i realizuje podjęte decyzje. Pierwsze efekty prac są bardzo zadowalające. Dominujące kolory to: beżowy, piaskowy i brązowy.  Parafianie z Lichyni we własnym zakresie ocieplili sufit kościoła, wszystkie przewody znajdujące się na zewnątrz zostały schowane pod tynk. Aktualnie naprawiają ławki z chóru i przygotowują się do położenia tam nowej podłogi. Szanowne parafianki z Lichyni na bieżąco prowadzą prace porządkowe, ponieważ – mimo remontu – w kościele odprawiają się wszystkie nabożeństwa.

1 2 3 4 5 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA