Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Remont katedr naszej opolskiej diecezji

Zarówno w Opolu jak i Nysie ruszyły prace przy generalnym remoncie i renowacji katedr. Remont obejmuje zarówno elewację zewnętrzną jak i wewnętrzną, łącznie z dachem. Potrwa to parę lat i sporo to będzie kosztować; ale trzeba i warto to przeprowadzić. W nyskiej katedrze p.w. św. Jakuba Starszego i św. Agnieszki Ksiądz Teodor przyjął święcenia diakonatu ( 1992 ); w opolskiej katedrze p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego ( 1993 ) – święcenia prezbiteratu. Kolejne fotki przedstawiają Głębinów z kościołem p.w. św. Urbana i kultem św. Rity oraz nowo wybudowany ośrodek rekolekcyjno – wypoczynkowy „Rybak”. Ostatnie dwie: jezioro Nysko – Otmuchowskie. Właśnie tam, przed zalaniem wielu miejscowości, tworzących poszczególne parafie, były ks. proboszcz Adam Igielski ( 1956 – 1972 ) uratował marmurowe nagrobki cmentarne, z których później wykonano m. in. płytki na posadzkę do prezbiterium w Zalesiu Śląskim i w Lichyni oraz ołtarze i ambony.