Serdecznie witamy!

16 sierpnia br. o godz. 18.20, przed kościołem parafialnym w Zalesiu Śląskim powitano symbolicznie chlebem i solą, nowego proboszcza naszej parafii – ks. Teodora Smiatek. Uroczystego powitania dokonał dyrektor szkoły w Zalesiu Śląskim – Mieczysław Pociecha oraz Maria Kandziora, pełniąca funkcję gospodarza i opiekuna naszej świątyni. Następnie w imieniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej, księdza proboszcza powitał naczelnik jednostki – Tadeusz Korczyński. Słowa powitania w imieniu wszystkich mieszkańcow wsi, wypowiedział sołtys – Olgierd Jakrzewski, a w imieniu członków Mniejszości Niemieckiej – Joachim Guttman. Po powitaniu o godzinie 18.30 rozpoczęła się Msza Św., na początku której ks. Teodor Smiatek serdecznie podziękował za powitanie i dodał, że zrobi wszystko, by jak najlepiej pełnić swoją funkcję oraz liczy na współpracę – nas – parafian. Nowy proboszcz ma przed sobą wiele pracy. Niewątpliwie trudnej i ciężkiej jak każda inna. Tylko nieustannie musi On kroczyć w cieniu Chrystusa… Niech ta ostania myśl, którą na swoim ostatnim kazaniu wypowiedział ks. dr Czesław Gac, pozostanie w naszej parafialnej wspólnocie, jako ślab i symbol zrozumienia dla każdego człowieka z osobna.