Solidna posadzka

Świątynia p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Zalesiu Śląskim pięknieje. Zakończono wymianę posadzki prezbiterium, najstarszej, gotyckiej części kościoła sięgającej ok. 1350 roku.
Nowa, za zgodą konserwatora zabytków, jest z piaskowca sprowadzonego z Dolnego Śląska. – Prace rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Dotarliśmy do warstw, które nie były ruszane od 700 lat. Przy okazji poprowadziliśmy pod nową posadzką ogrzewanie do zakrystii oraz rozwiązaliśmy problem z kablami elektrycznymi i nagłośnienia – wymienia ks. Teodor Smiatek, proboszcz parafii św. Jadwigi. Podkreśla ofiarność i duże zaangażowanie parafian oraz miejscowych firm. Cieszy się, że w ostatnich latach udało się przeprowadzić też remont domu katechetycznego i holu plebanii. Całość ma dopełnić kapitalny remont organów, planowany na koniec bieżącego roku.