Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Spotkanie kursowe Księdza Proboszcza

17 czerwca 2020 r., tym razem w naszej parafii, odbyło się spotkanie kursowe księży, którzy przyjęli święcenia kapłańskie w 1993 r. (27 rocznica święceń). Uroczystość rozpoczęła Msza św. o godz. 11.00, której przewodniczył nasz ks. proboszcz Teodor Smiatek. Brało w niej udział 23 kapłanów. Nieco wcześniej księża spotkali się w przygotowanej małej salce; po poczęstunku udali się w strojach liturgicznych do kościoła; po Mszy św. ze specjalnym kazaniem ks. Roberta o Eucharystii były życzenia, kwiaty i prezenty oraz wspólne zdjęcie; później udaliśmy się na przygotowany obiad do Domu Pielgrzyma i wróciliśmy – już w niepełnym składzie – na plebanię, by powspominać „dawne dzieje”. Gdyby nie zagrożenie koronawirusem byłoby nas trochę więcej. Mimo to było bardzo dostojnie i pobożnie, radośnie i sympatycznie. Bóg zapłać wszystkim parafianom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, obecność i modlitwę w naszej intencji.