Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Św. Marcin w naszej parafii

Tuż po godz. 16.30 do Zalesia Śląskiego przybył św. Marcin, postać która jest bardzo znana dorosłym i dzieciom. Wzór do naśladowania w uczynkach miłosierdzia wobec ciała.
To św. Marcin oddał żebrakowi proszącemu o jałmużnę u bram miasta Amiens połowę swej opończy. Następnej nocy ukazał mu się Chrystus odziany w ten płaszcz i mówiący do aniołów: „To Marcin okrył mnie swoim płaszczem”. Pod wpływem tego wydarzenia przyjął chrzest i opuścił wojsko, uważając, że wojowanie kłóci się z zasadami wiary. Miał wtedy 18 lat.

Dziś byliśmy tego świadkami po raz kolejny. Inscenizacja miała miejsce pod klubem DFK w Zalesiu Śl. Następnie w korowodzie uczestnicy spotkania przeszli do kościoła by tam wysłuchać Ewangelii oraz księdza proboszcza, który tłumaczył dzieciom i dorosłym na czym polega realizacja uczynków miłosierdzia wobec ciała w codziennym życiu.