Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Światowy Dzień Chorego – w naszej parafii

11 lutego br., w dzień wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, przeżyliśmy wraz z naszymi chorymi, seniorami i ich opiekunami kolejny Dzień Chorego. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym. W czasie kazania ks. Proboszcz mówił o wartości cierpienia, choroby i różnych doświadczeń, z którymi borykamy się na codzień – odwołując się do zbawczej ofiary krzyżowej Jezusa Chrystusa. Nawiązując zaś do słów Matki Teresy z Kalkuty przekonywał, że najbardziej bolesna w dzisiejszym świecie jest: świadomość niepotrzebności, umieranie pozbawione okruchów miłości oraz ubóstwo duszy i samotności. Pod koniec kazania zachęcał do niesienia chorym i cierpiącym otuchy, nadziei i konkretnej pomocy. Po liturgii Słowa Bożego odbył się obrzęd namaszczenia chorych, zaś na zakończenie Mszy św. wszystkim chorym i seniorom – indywidualnie – udzielono błogosławieństwa lurdzkiego Przenajświętszym Sakramentem.
Swoją obecnością i pomocą obdarzył nas ks. Eryk Koppa.
Po ceremoniach kościelnych odbyło się spotkanie chorych i seniorów w sali DFK. Częstowaliśmy się kawą lub herbatą oraz smacznymi pączkami i nadziewanymi rogalikami. Ks. Eryk opowiadał nam o Warszawie i warszawiakach, zaś ks. Proboszcz o ważnych sprawach duszpasterskich i planach inwestycyjnych parafii na najbliższą przyszłość. Wszystkim chorym, cierpliwie niosącym swój krzyż, a także uczestnikom Dnia Chorego angażującym się w modlitwę, liturgię, przygotowanie przyjęcia, a przede wszystkim w cierpliwą opiekę nad naszymi chorymi składamy serdeczne Bóg zapłać.

201102111227 201102111228 201102111229 201102111240 201102111243