Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Święty Mikołaj w Zalesiu Śląskim

6 grudnia, po porannej Mszy św. roratniej, przybył do naszej parafii, prosto z nieba, prawdziwy święty Mikołaj. Podjęliśmy decyzję, by tym razem spotkać się z parafianami – z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – w nowo wybudowanej grocie Matki Bożej. Osobiście miałem obawy czy się tam zmieścimy. Było nas razem ze Świętym ok. 300 osób. Większość wygodnie siedziała, pozostali zaś stali, i co ciekawe jeszcze było miejsce. Atmosfera była tajemnicza, emocjonalna i radosna. Św. Mikołaj opowiadał nam o sobie i o innych wielkich ludziach Kościoła. Pytał, rozmawiał i żartował z dziećmi. Pozwolił nawet sprawdzić czy ma prawdziwą brodę. W dowód wdzięczności śpiewaliśmy Mu różne pieśni co sprawiało Świętemu wiele satysfakcji. Wspólnie też modliliśmy się. Pod koniec obiecał nam, że za rok znowu z nami będzie, bo Mu się tu bardzo podoba. Zauważył również ile dobrego dokonaliśmy w naszej parafii w ostatnim czasie wspólną modlitwą, pracą i życzliwością. Na zakończenie spotkania polecił służbie liturgicznej rozdać wszystkim słodycze i pamiątkowe obrazki.

02 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA