Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Uroczystość Bożego Ciała

22 maja br. w naszej parafii obchodzono uroczystość Bożego Ciała. Już od wczesnych godzin porannych parafianie mieszkający przy ulicach, którymi co roku podąża procesja wraz z Przenajświętszym Sakramanetem, układali kwietne chodniki oraz przygotowywali piękne i robiące wrażenie ołtarze.
Mieszkańcy zadbali również o przystrojenie obejścia kościoła a także o przyozdobienie swoich domostw. Zwyczaj ten jest pielęgnowany w Zalesiu Śląskim już od dawnych lat i nie wiele miejscowości może się tym zwyczajem pochwalić. Pod koniec Mszy św. ks. Proboszcz Teodor Smiatek poprosił naszego parafianina
ks. Adriana Adamika o to aby opowiedział o zwyczajach Bożego Ciała, które panują w Teksasie w USA, gdzie aktualnie przebywa ks. Adrian. W uroczystościach brał także udział neoprezbiter ks. Łukasz Szablicki.