Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Uroczystość Bożego Ciała

11 czerwca 2020 r., przypadła uroczystość Bożego Ciała. Do tego Święta w wyjątkowy sposób, co roku, już od kilkudziesięciu lat przygotowują się nasi parafianie. Dla naszej społeczności Boże Ciało ma wyjątkowe znacznie, gdyż co roku przygotowywane są kwietne chodniki, po których przechodzi podczas uroczystej procesji kapłan z Przenajświętszym Sakramentem. Przygotowania do tego Święta rozpoczynają się kilka dni wcześniej. Oprócz licznych kwiatów oraz paproci, z których buduje się chodnik, przygotowywane są również przez rodziny budujące ołtarze wszystkie niezbędne materiały – konstrukcje pod ołtarz, obrusy, świece, napisy oraz wiele innych detali, które co roku są inne. Mieszkańcy dekorują również okna swoich domów świętymi obrazkami oraz stawiają figurki świętych. Po Mszy św. o godz. 9:00, ulicami udekorowanymi kwietnym chodnikiem, przechodzi Ksiądz Proboszcz z Przenajświętszym Sakramentem. Pogoda, atmosfera i frekwencja – dopisały