Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii

Już około godz. 4.30 nad ranem rozpoczęły się dzisiejsze przygotowania parafian do uroczystości Bożego Ciała. Mimo ponurej aury nie zawiodła chęć, wysiłek oraz cierpliwość mieszkańców, którzy od dłuższego czasu czynili przygotowania do tego dnia. Pracowali starsi jak i najmłodsi mieszkańcy, choć ciężko było wstać tak wcześnie rano. Budowali ołtarze oraz układali kwietne chodniki. Największą satysfakcją i uwieńczeniem ciężkiej pracy były wspaniałe efekty tej pracy ludzkich rąk, które czyniły to wszystko na chwałę Bożą. Wśród pracujących od godzin porannych byli również mieszkańcy Lichyni z ulic: Ogrodowej, Lompy i Wolności. Ci mieszkańcy wykonywali kwietne chodniki oraz ołtarz po raz pierwszy. Mimo to zgrali się świetnie, dzięki czemu szybko i okazale wykonali swoją pracę.
O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św., którą odprawił ks. Proboszcz. Po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja, podczas której ksiądz niósł monstrancję z Przenajświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, symbolizujących cztery strony świata.