Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszej Krwi i Ciała Chrystusowego, czyli Boże Ciało. Święto, w którym publicznie wyznajemy naszą wiarę. W Zalesiu Śl. od wielu już lat mieszkańcy ulic, po których przechodzi kapłan z Najświętszym Sakramentem, przystrajają swoje domy oraz co jest już rzadko spotykane, wykonują przepiękne chodniki kwietne. Choć to lekka praca, to wymaga cierpliwości i sporej wyobraźni. Parafianie wykonują chodniki od wczesnych godzin porannych, a efekty ich pracy są imponujące.

11 czerwca br. jak zwykle po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszyła procesja, przemierzając ulicami św. Jadwigi, Powstańców, Kościuszki. Ostatni – IV ołtarz – znajdujący się na ul. św. Jadwigi, w tym roku został wzniesiony po raz sześćdziesiąty pierwszy.