Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada to uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie już w naszej parafii – do południa odprawiano Msze św., zaś popołudniu o godz. 14.00 odbyły się nieszpory za zmarłych. Po nieszporach wierni przeszli w procesji z kościoła parafialnego na cmentarz odprawiając nabożeństwo przy pięciu stacjach. Pierwsza stacja miała już miejsce na placu kościelnych przy grobach spoczywających tu śp. proboszczów naszej parafii. Pozostałe cztery – na cmentarzu. Przewodniczył ks. proboszcz Teodor Smiatek. Towarzyszyła nam orkiestra z Lichyni. W tym roku nie zabrakło również pięknej, słonecznej pogody. Starajmy się pamiętać o naszych zmarłych każdego dnia; wspólnie troszczmy się również o porządek na naszym parafialnym cmentarzu.