Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada to uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie już w naszej parafii – do południa odprawiano Msze św., zaś po południu o godz. 14.00 odbyły się nieszpory za zmarłych. Po nieszporach wierni przeszli w procesji z kościoła parafialnego na cmentarz odprawiając nabożeństwo przy pięciu stacjach. Pierwsza stacja miała już miejsce na placu kościelnych przy grobach spoczywających tu śp. proboszczów naszej parafii. Pozostałe cztery – na cmentarzu. Przewodniczył – jak co roku – nasz Ksiądz Proboszcz. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Starajmy się pamiętać o naszych zmarłych każdego dnia; wspólnie troszczmy się o porządek na naszym parafialnym cmentarzu i wokół niego.