Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Urodziny naszego ks. Proboszcza

8 listopada to dzień urodzin naszego ks. Proboszcza Teodora Smiatka, do którego przygotowywują się nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorośli oraz starsi parafianie. W tym roku pani Kornelia Niemiec przygotowała przedstawienie o treści powołaniowej wskazując jednocześnie na problemy współczesnego duszpasterstwa jak i codziennego życia księdza katolickiego. Przedstawienie, w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii, zmobilizowało uczestników do zwiększonej modlitwy w intencji kapłanów, solidarności z nimi zwłaszcza w chwilach trudnych dla Kosciola, parafii jak i dla samego księdza. Ksiądz, który czuje oparcie w swoich parafianach, nabiera nowych sił i chęci do dalszej trudnej pracy kapłańskiej odczuwając w tym też radość, satysfakcję i sens swoich wysiłków. Wcześniej poszczególne grupy parafialne składały księdzu życzenia. Między innymi: marianki, Liturgiczna Służba Ołtarza, rada parafialna, rada sołecka Zalesia Śląskiego i Lichyni, dołączając do nich piękne prezenty. Jeszcze wcześniej wszystkie klasy szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami składały życzenia i odśpiewały tradycyjne 100 lat. O Księdzu nie zapomniały również przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami. Ks. Proboszcz składa gorące podziękowania za wyrazy życzliwości i solidarności w pracy kapłańskiej.