Wielki Tydzień i Triduum Paschalne w naszej parafii

Po raz kolejny w naszej parafii uroczyście obchodziliśmy cały cykl tych ważnych dni w życiu Kościoła. Wielki Tydzień to w chrześcijańskiej tradycji okres poprzedzający Wielkanoc. Rozpoczyna się 7 dni przed Niedzielą Wielkanocną. Pierwszym dniem Wielkiego Tygodnia jest Niedziela Palmowa, po której następują Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Wielki Tydzień to święto w kościołach chrześcijańskich upamiętniające ostatnie dni Jezusa Chrystusa. Jest to również okres przygotowań do obchodów Święta Zmartwychwstania, największego święta chrześcijaństwa.
Triduum Paschalne to z łaciny święte trzy dni przed Wielkanocą, na które składają się Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Triduum rozpoczyna się w Wielki Czwartek wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej, a kończy się w wielkanocne popołudnie nieszporami.