Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Wizytacja kanoniczna w naszej parafii

W dniach 17 i 18 lutego 2018 r., odbyła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Przeprowadził ją biskup pomocniczy naszej opolskiej diecezji ks. Rudolf Pierskała. Ksiądz Biskup rozpoczął wizytację w sobotę, przewodnicząc nabożeństwu w intencji chorych i seniorów naszej parafii – o godz. 12:00, w kościele parafialnym p.w. św. Jadwigi Śląskiej; następnie we Mszy św. o godz. 18.00 w kościele filialnym p.w. św. Józefa Robotnika w Lichyni. W niedzielę przewodniczył uroczystej Mszy św. wizytacyjnej, koncelebrowanej, o godz. 10:30. Wcześniej został przywitany na placu kościelnym przez księdza proboszcza Teodora Smiatka wraz ze służbą liturgiczną i procesyjnie wprowadzony do kościoła. Po południu – od godz. 15.00 – odbywały się spotkania Księdza Biskupa z poszczególnymi grupami parafialnymi, najpierw w kościele, a później w sali konferencyjnej Domu Katechetycznego. We wtorek, wraz z księdzem Teodorem, biskup Rudolf wizytował jeszcze Zespół Szkolno-Przedszkolny i Popice. Wizytacja miała dostojny i spokojny przebieg. Przeprowadzana jest – w naszej diecezji – co 6 lat.