Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Wymiana posadzki prezbiterium

5 listopada 2018 r. rozpoczęliśmy prace przy wymianie posadzki prezbiterium kościoła parafialnego w Zalesiu Śląskim. Parę miesięcy wcześniej został wykonany projekt i uzyskaliśmy stosowne pozwolenia, gdyż są to prace w obiekcie zabytkowym. Prace potrwają – jak wszystko pójdzie zgodnie z planem – około 1,5 miesiąca. Obejmują m. in. usunięcie starej posadzki, położenie przewodów do nagłośnienia i elektrycznych w ochronnych rurkach, przeprowadzenie ogrzewania z kotłowni do zakrystii, wykonanie właściwej wylewki, położenie nowej posadzki z kamienia piaskowca i jej zaimpregnowanie. Wszystko wymaga czasu i zachowania odpowiednich technik wykonania. Dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie.