Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Wyremontowana kaplica przedpogrzebowa

Kaplica przedpogrzebowa w Zalesiu Śląskim jest już po generalnym remoncie i renowacji. 17 października 2007 r. zakończyliśmy remont i renowację kaplicy przedpogrzebowej. Jest to kolejny owoc wspólnej życzliwości ks. Proboszcza i parafian wobec Pana Boga i Kościoła. Głównych prac podjęła się firma p. Marka Izbickiego.
Remont i renowacja objęły: odtworzenie krzyża na szczycie kaplicy, położenie nowej papy termozgrzewalnej, wymiana rynien, czyszczenie, uzupełnianie i malowanie elewacji zewnętrznej – w kolorach kościoła, zabezpieczenie impregnatem cegły, kamienia i betonowych ozdób, zrobienie otworów wentylacyjnych dla agregatu chłodniczego znajdującego się w grobowcu, pochowanie przewodów elektrycznych pod tynk, elewację wewnętrzną, wypłytkowanie kaplicy, wymianę przełączników elektrycznych i wiele innych prac. Za każdy przejaw życzliwości w realizacji tego przedsięwzięcia – serdeczne Bóg zapłać.