Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Zakończenie oktawy Bożego Ciała na „górach”

23 czerwca 2022 r., po czterech latach przerwy (z powodu nieodpowiedniej pogody i epidemii) na zakończenie oktawy Bożego Ciała, o godz. 17:00 została odprawiona Msza św. na tzw. „górach” w Zalesiu Śląskim. Udział we Mszy św. wzięli parafianie z Zalesia Śląskiego, Popic oraz Lichyni. Tradycja odprawiania Mszy św., obok krzyża stojącego przy drodze z Zalesia Śląskiego do Czarnocina, rozpoczęła się wraz z jego ustawieniem w 1995 r. Obecny krzyż pochodzi z 2009 r. Po Mszy św. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił i poświęcił wianki i zioła. Bóg zapłać rodzinie Proksza z Zalesia Śląskiego, która opiekuje się krzyżem oraz przyległym do niego terenem, wszystkim, którzy „stworzyli” warunki do odprawienia nabożeństwa i uczestnikom.