Dzienne archiwa: 20 maja 2017

Ogłoszenia duszpasterskie 22- 28 maja 2017 r.

Poniedziałek – 22 maja 17.00 Lichynia. Procesja do kapliczki przy ul. Daszyńskiego i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, dziadków Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, Józefa i Marię Jędrzejko, za ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące i opuszczone oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie 18.30 Procesja do krzyża przy ul….

Propozycje na nową posadzkę

Poniżej zostały przedstawione propozycje nowej posadzki dla prezbiterium kościoła parafialnego pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zalesiu Śląskim. Są trzech rodzajów : piaskowiec, marmur i granit. Co wybrać? Na co dają zezwolenie? Osobiście – dla tego kościoła – wybrałbym Giallo Veneziano; ewentualnie piaskowiec.

Propozycje na nowy chodnik

Poniżej zostały przedstawione propozycje na nowy chodnik wokół odnowionego kościoła filialnego pw. św. Józefa Robotnika w Lichyni. Oczywiście mogą być inne … Osobiście wybrałbym połączenie beżowej z brązowym paskiem – pierwsza fotka.

Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii

7 maja 2017 r., o godz. 10:30, w naszej parafii miała miejsce uroczystość I Komunii Św. Rozpoczęła się przed kościołem. Pogoda w tym roku była nieobliczalna ale wszystko ułożyło się w/g planu. Wystrój kościoła nawiązywał do objawień fatimskich. O godz. 15.00 odbyło się nabożeństwo majowe, połączone z poświęceniem dewocjonaliów. Po nim – sesja zdjęciowa, najpierw…