Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Do kościoła w Lichyni … ale jak?

Rano – 19 lutego – ruszyły prace przy wymianie mostu w Lichyni. Zaczął się – przewidywany m.in. przez Księdza Proboszcza – problem dojazdu nie tylko do pracy, szkół, urzędów i na zakupy ale również – od strony Zalesia Śląskiego – do filialnego kościoła. Pierwszy dzień i już przewidziane, niestety, niespodzianki. Samochodem bez napędów na wszystkie koła – polnymi drogami – lepiej nie ryzykować; chyba że przymarznie, ale i wtedy trzeba bardzo uważać, by nie wpaść w bruzdę; albo jak jest sucho – w tumanach kurzu. Pewniej do św. Józefa – patrona Lichyni – dojechać od strony „Granicy”, choć i tu jest bardzo ciasno, ale przynajmniej po twardym. Najpewniej będzie dookoła, od strony Leśnicy, ale – coś za coś – najdalej. 15 czerwca 2018 r. o godz. 18.00, ksiądz proboszcz Teodor Smiatek, dokonał błogosławieństwa i poświęcenia – w tym dniu – otwartego, nowego mostu.